Dołącz do czytelników
Brak wyników

Z praktyki ortopedy

5 grudnia 2019

NR 16 (Listopad 2019)

Centrum ORIGIN w Otwocku
Rozmowa z Krzysztofem Jacuńskim, prezesem ORIGIN Polska

200

BTL: Panie Krzysztofie, czym zajmuje się firma ORIGIN Polska?
Firma ORIGIN Polska związana jest z kanadyjską firmą Origin Active Lifestyle Communities. Twórca marki Origin i współzałożyciel ORIGIN Polska, Neil Prashad, od blisko 30 lat zajmuje się projektowaniem, budową i prowadzeniem nowoczesnych ośrodków na terenie Kanady. ORIGIN Polska oferuje szeroki zakres usług w dwóch odrębnych sektorach – rehabilitacja i opieka senioralna. Naszym celem było przeniesienie do Polski standardów opieki i terapii wypracowanych w Kanadzie, tak aby oferować usługi najwyższej klasy, ale na poziomie polskich cen. Z tej koncepcji zrodził się pierwszy ośrodek w Polsce – Centrum ORIGIN w Otwocku.

BTL: Do kogo skierowana jest oferta Centrum ORIGIN w Otwocku?
Obiekt Centrum ORIGIN Otwock, o powierzchni całkowitej prawie 8 tys. metrów kwadratowych, jest podzielony na trzy niezależne części. W pierwszej, najmniejszej, znajduje się nowoczesna przychodnia lekarska, gdzie oferowane są konsultacje lekarskie oraz zabiegi ambulatoryjne, m.in. na unikatowym sprzęcie rTMS. W drugiej części oferowana jest specjalistyczna opieka senioralna, a w tym programy opieki nad osobami dotkniętymi demencją, chorobą Alzheimera, osobami z chorobą Parkinsona oraz z innymi schorzeniami wywołującymi znaczne ograniczenie samodzielności. W trzeciej i największej części świadczymy usługi rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej, a w części ReVital oferujemy indywidualne programy regeneracyjno-wypoczynkowe dla osób dbających o zdrowie, chcących poprawić swoje samopoczucie i kondycję. Dla tej grupy naszych klientów proponujemy również zabiegi medycyny estetycznej, zabiegi regeneracyjne oraz różne formy aktywności, a w tym zajęcia jogi. Wszystkie usługi świadczymy w trybie stacjonarnym, oferując 126 miejsc w wygodnych i obszernych pokojach i apartamentach oraz w trybie pobytów dziennych. Centrum jest bardzo bogato wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, również robotyczny, mamy własną kuchnię i duży park wypoczynkowy. 

BTL: Co oferują Państwo w zakresie rehabilitacji?
Centrum ORIGIN oferuje rehabilitację neurologiczną i ortopedyczną – dzienną i stacjonarną – przy użyciu najwyższej klasy sprzętu, w tym najnowocześniejszych urządzeń robotycznych. Stosowane przez nas metody rehabilitacji i terapii adresowane są do wszystkich grup wiekowych, także dzieci. Programy ORIGIN są indywidualnie dostosowywane do rodzaju schorzenia, urazu oraz wieku pacjenta. 

BTL: Wspomniał Pan, że kluczowe było stworzenie ośrodka o najwyższej klasie rehabilitacji. Jak udało się to osiągnąć?
Nawiązaliśmy współpracę z najwyższej klasy specjalistami w Polsce i za granicą w dziedzinie rehabilitacji, z którymi wspólnie stworzyliśmy koncepcję najbardziej zaawansowanego ośrodka rehabilitacyjnego. Dzięki podjęciu współpracy z firmą BTL Polska, światowym liderem w zakresie fizjoterapii, wyposażyliśmy nasz ośrodek w najnowocześniejszy sprzęt do rehabilitacji. Oferujemy innowacyjne terapie, takie jak superindukcyjna stymulacja, terapia radiofalowa ukierunkowana, laser wysokoenergetyczny, terapia falami uderzeniowymi, kriosauna, bieżnia antygrawitacyjna Alter-G i wiele innych. Współpracujemy również z firmą Motorika, która plasuje się w światowej czołówce jako producent medycznych systemów robotycznych. Sprowadziliśmy do Otwocka zaawanso...

Artykuł jest dostępny w całości tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałow pokazowych.
Załóż konto Zaloguj się

Przypisy