Centrum ORIGIN w Otwocku

Rozmowa z Krzysztofem Jacuńskim, prezesem ORIGIN Polska

Z praktyki ortopedy

BTL: Panie Krzysztofie, czym zajmuje się firma ORIGIN Polska?
Firma ORIGIN Polska związana jest z kanadyjską firmą Origin Active Lifestyle Communities. Twórca marki Origin i współzałożyciel ORIGIN Polska, Neil Prashad, od blisko 30 lat zajmuje się projektowaniem, budową i prowadzeniem nowoczesnych ośrodków na terenie Kanady. ORIGIN Polska oferuje szeroki zakres usług w dwóch odrębnych sektorach – rehabilitacja i opieka senioralna. Naszym celem było przeniesienie do Polski standardów opieki i terapii wypracowanych w Kanadzie, tak aby oferować usługi najwyższej klasy, ale na poziomie polskich cen. Z tej koncepcji zrodził się pierwszy ośrodek w Polsce – Centrum ORIGIN w Otwocku.

BTL: Do kogo skierowana jest oferta Centrum ORIGIN w Otwocku?
Obiekt Centrum ORIGIN Otwock, o powierzchni całkowitej prawie 8 tys. metrów kwadratowych, jest podzielony na trzy niezależne części. W pierwszej, najmniejszej, znajduje się nowoczesna przychodnia lekarska, gdzie oferowane są konsultacje lekarskie oraz zabiegi ambulatoryjne, m.in. na unikatowym sprzęcie rTMS. W drugiej części oferowana jest specjalistyczna opieka senioralna, a w tym programy opieki nad osobami dotkniętymi demencją, chorobą Alzheimera, osobami z chorobą Parkinsona oraz z innymi schorzeniami wywołującymi znaczne ograniczenie samodzielności. W trzeciej i największej części świadczymy usługi rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej, a w części ReVital oferujemy indywidualne programy regeneracyjno-wypoczynkowe dla osób dbających o zdrowie, chcących poprawić swoje samopoczucie i kondycję. Dla tej grupy naszych klientów proponujemy również zabiegi medycyny estetycznej, zabiegi regeneracyjne oraz różne formy aktywności, a w tym zajęcia jogi. Wszystkie usługi świadczymy w trybie stacjonarnym, oferując 126 miejsc w wygodnych i obszernych pokojach i apartamentach oraz w trybie pobytów dziennych. Centrum jest bardzo bogato wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, również robotyczny, mamy własną kuchnię i duży park wypoczynkowy. 

BTL: Co oferują Państwo w zakresie rehabilitacji?
Centrum ORIGIN oferuje rehabilitację neurologiczną i ortopedyczną – dzienną i stacjonarną – przy użyciu najwyższej klasy sprzętu, w tym najnowocześniejszych urządzeń robotycznych. Stosowane przez nas metody rehabilitacji i terapii adresowane są do wszystkich grup wiekowych, także dzieci. Programy ORIGIN są indywidualnie dostosowywane do rodzaju schorzenia, urazu oraz wieku pacjenta. 

BTL: Wspomniał Pan, że kluczowe było stworzenie ośrodka o najwyższej klasie rehabilitacji. Jak udało się to osiągnąć?
Nawiązaliśmy współpracę z najwyższej klasy specjalistami w Polsce i za granicą w dziedzinie rehabilitacji, z którymi wspólnie stworzyliśmy koncepcję najbardziej zaawansowanego ośrodka rehabilitacyjnego. Dzięki podjęciu współpracy z firmą BTL Polska, światowym liderem w zakresie fizjoterapii, wyposażyliśmy nasz ośrodek w najnowocześniejszy sprzęt do rehabilitacji. Oferujemy innowacyjne terapie, takie jak superindukcyjna stymulacja, terapia radiofalowa ukierunkowana, laser wysokoenergetyczny, terapia falami uderzeniowymi, kriosauna, bieżnia antygrawitacyjna Alter-G i wiele innych. Współpracujemy również z firmą Motorika, która plasuje się w światowej czołówce jako producent medycznych systemów robotycznych. Sprowadziliśmy do Otwocka zaawansowanego robota do terapii chodu ReoAmbulator. Nasi terapeuci zostali przeszkoleni w zakresie terapii z wykorzystaniem robotów przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę z USA. Dzięki temu mamy pewność, że świadczymy w Polsce najwyższą jakość usług na światowym poziomie.
 

POLECAMYBTL: Czym są indywidualne programy ORIGIN?
Programy ORIGIN to indywidualnie przygotowany proces terapii dostosowany do potrzeb pacjenta. Każdy pacjent, który trafia do naszego centrum, przechodzi szczegółową diagnostykę oraz badania lekarskie. Pozwala nam to precyzyjnie dobrać metody leczenia i osiągać najlepsze rezultaty. Programy NeuroCare przeznaczone są dla pacjentów neurologicznych, a OrtoCare dla pacjentów ortopedycznych. W naszej ofercie NeuroCare znajdują się m.in. programy rehabilitacji dla osób po udarze mózgu, po urazach rdzenia kręgowego, terapia nietrzymania moczu, afazji, programy dla osób z problemami neuropsychologicznymi, z zaburzeniami mowy i głosu, terapia dysfagii neurogennej, specjalistyczny program testów wiedeńskich i terapii komputerowej, programy rehabilitacji przed  mastektomią i po niej oraz terapia zaburzeń erekcji. OrtoCare to program stacjonarnej lub dziennej kompleksowej rehabilitacji pourazowej i pooperacyjnej, prowadzonej przez nasz doświadczony zespół fizjoterapeutów.

BTL: Dlaczego Ośrodek ORIGIN Otwock jest nowym, wyjątkowym miejscem na mapie Polski?
Otwock jest naszym pierwszym obiektem w Polsce, w najbliższym czasie będą powstawać kolejne. To, co nas wyróżnia, to wszechstronna, kompleksowa oferta na najwyższym światowym poziomie. Sprowadziliśmy do Polski kanadyjskie standardy, aby zapewnić jak najwyższą jakość dla naszych pacjentów i klientów. Wyposażyliśmy ośrodek w najnowocześniejszy sprzęt i zatrudniliśmy specjalistów, aby zapewnić najlepszą opiekę i wykonywać usługi na najwyższym poziomie. Wszystkie nasze działania podejmowane są w trosce o ludzi, którzy potrzebują pomocy i profesjonalnej opieki. Wierzymy, że takie wszechstronne działanie i indywidualne podejście daje najlepsze efekty i sprawia, że ludzie czują się u nas bezpiecznie i komfortowo.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z KSIĘGARNI FIZMEDIO