Autor: Redakcja

     

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak rozszerzona rzeczywistość wspiera ortopedów?

System, który łączy świat rzeczywisty z tym wygenerowanym komputerowo, wkracza w świat medycyny coraz pewniejszymi krokami. Nowoczesne rozwiązania z zakresu rozszerzonej rzeczywistości (AR – augmented reality) są już regularnie wykorzystywane przez ortopedów na całym świecie.

Czytaj więcej

NEO Hospital wdraża RSQ Motion – przyszłość mierzenia ruchu

Ze wsparciem zaawansowanych technologii, w tym robotów chirurgicznych, rozwiązań z obszaru AI (sztucznej inteligencji) oraz AR (rozszerzonej rzeczywistości) w NEO Hospital wykonywanych jest 98% zabiegów. Najnowszy projekt w obszarze diagnostyki ortopedycznej, biomechaniki i motoryki ludzkiego ciała jest realizowany we współpracy z polską firmą technologiczną RSQ Technologies. W projekcie wykorzystany zostanie system RSQ Motion. Rozwiązanie to implikuje wiele ważnych pytań: Jaki jest zakres ruchów pacjenta? Jak dokładnie czuje on ruch swojego ciała? Jak uzyskać obiektywną informację o postępach w terapii i rehabilitacji po zabiegu?

Czytaj więcej

Dokumentacja prosta jak Spotify

Jak spędzić więcej czasu z pacjentem, a mniej z dokumentacją? Czemu jej wypełnianie tyle trwa? Czy e-receptę da się wystawić w 15 sekund? To pytania, które zadają sobie medycy właściwie wszystkich specjalizacji. I to właśnie z myślą o ich najważniejszych potrzebach powstała aplikacja RSQ Doctor.

Czytaj więcej

Rozmowa z pełniącym obowiązki kierownika Katedry i Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji UJCM w Zakopanem - prof. dr hab. n. med. Maciejem Tęsiorowskim

Do najważniejszych kierunków zainteresowań naukowych profesora należy przede wszystkim ortopedia dziecięca, czyli diagnostyka i leczenie skolioz o różnej etiologii, korekcja i wydłużanie kończyn oraz stosowanie nowoczesnych rozwiązań inżynierii medycznej w ortopedii i traumatologii kręgosłupa.

Czytaj więcej